Kraks vejviser 1998 A-K

ABILDGARDEN

65

Husregister for København og Omegn Grænsen for registrets område, se kortet side 12

\

8Abel Camilla 33 79 65 35 Friis Heidi 33 24 28 95 23-25 (729-E3 850-G1.586.4) 23 V/ Klaus Risager Circles Circus 31 31 21 05

11 Ansaldo Vølund A/S 43 45 22 00 -Fax: 43 461508

’ Iversen Grethe Vvi 31 21 47 15 2 Stephen Direk 33 25 13 20 3 Kring Kurt Friberg mek. 33 24 52 67 Kyhn Esther 33 24 29 22 4 Frederiksen Sonja 31 22 1116 Laursen Jan 33 24 5541 18 (= Istedgade 19. Lille Istedgade 1) Akeel-AI-Saadun Ahmad Moslem 31233568 Nefertete Grill 33 24 27 59 4 Ståhle Lena kont.funk. Hemmeligt nr. 20 (= Lille Istedgade 3) 22 (= Lille Istedgade 5) 24 ( - Halmtorvet 12-16. Lille Istedgade 7) ’ Nielsen Anne-Marie 31 23 34 41 Torben KJensen Jan Michelsen Og 33246313 2 Heckmann Tonny 31 31 67 76 Kjær Marianne 33 25 09 60 3 Sæther Arnt 31 23 42 20 4 Christine Grum-Schwensen Karsten Jensen Og 31 21 9719

ABEL CATHRINES GADE 1654 København V Kort 148 C5-D6 (Legatstifterinde d. 1676)

• Mephisto Piercing 33 79 87 87 2 Schmelling Susanne 33 24 62 28 4Jørgensen Brian 33 24 17 79 25 Kontaktcenter Klippen 33 24 26 76 3 Zachariassen Klaus 33 24 76 25

Kommune: København Sogn: Maria Valgkr.: Vesterbro Politikr: København Politist.: 7 Kvarter: Udenbys Vester Socialcenter: 6

volund S ystems

4 Petersson Per 31 23 94 83 8 Melgaard Peter 33 25 84 34 Vase Karlis 3J 23 40 86

Ansaldo Vølund A/S 43 46 15 08 21 Holmens Trykkeri ApS 43 43 00 22 Holmens Trykkeri ApS 43 43 03 50 Karlsen's Bogbinderi ApS 43 43 25 51 Litotryk København A/S 43 43 66 00 Litotryk København A/S 43 43 63 10 23 A/S Einar Willumsen 43 45 22 44 27 Deres Design A/S 43 45 89 26 Hans Just A/S 43 96 72 66 Hans Just A/S 43 96 71 82 Hans Just A/S 43 96 71 72 Hans Just A/S 43 96 01 50 4 Eghjort Monteringschef Frank 43 45 35 54 6 Nielsen Arne kleinsmed 43 63 98 75 8 Bengtsson Hr.Portner Otto 43 96 41 03 1 6 Akzo Nobel Inks A/S 43 45 25 44

27 (702-E4.050-G1.053.6) (= Istedgade 24) ’ Christiansen Leif Bulow 3122 96 73

1-3A (377-E8900-G1.816.8)

(A/B Abel Cathrinesgade 1-3 A) 1 United Traders ApS 31 21 62 82 • Brunken Christina 31 31 14 03 Ditte Aagaard Camilla Hauge Og 31 31 41 94 Sonmks Dorthe Sø 33 25 05 13 ’ Larsen Lis stud.pæd. 31 21 29 02 Mortensen Lars Krogh 33 24 40 02 1 Kristensen Carsten 31 23 47 58 Maurer M 31 23 96 30 5 Olsen Edith 33 24 06 29 Olsen Karin 31 21 33 34 4 Christiansen Thomas 31 31 25 75 3 • Sørensen Vagn musiker 31 22 23 43 1 Daugberg Nikolaj 31 23 88 90 2 Schwartz Nynne 33 24 63 33 3 Rene Irgang Marie Voshida Og 31 21 64 94 4 Riot And Rota 33 25 23 93 8 Norback Ariel 31 31 62 11 3A* Jørgensen Anne Sophie Von Westen 33 24 48 23 ' Sjørring Abelone 31 21 77 01 2Andelsbolifor. Abel Cathrines Gade 1-3-A 31 21 5165 3 Engelhardt Robin 33 25 11 14 4 Fromberg Carsten 31 31 94 44 5-11 (72d E6500-G2 652) (Jemidan ApS) 5 ' Hamilton Rikke 31 21 79 98 7 ‘ Merhaba Tyrkisk Restaurant 31 22 77 21 Merhaba Tyrkisk Restaurant 31 22 77 35 Tyrkisk Resturant Merhaba 31 22 70 77 ’ Dencker Charlotte Sørensen 31 23 14 77 2 Munk Peter 33 24 09 13 9 ' Maxa Lubomir31 21 71 35 1 Skaaning Jesper 3122 45 86 2 Larsen Tom Græsborg 31 22 05 85 4 Hellman Irene 31 2, 1041 Katja Øder Hansen Birgitte Henningsen Og 33 253703 11 1 Strandgaard A 33 24 29 35 2Christensen Erik Ravn 33 24 37 30 3Aagaard Jan 31 21 81 82 4 Niclasen Helene Jeune 31 22 04 47 Pedersen Mette 33 24 28 85 13 (630-E12 500-G2 887.2) (Frede,) 21-21B (728-E5450-G1.596) 21 2* * 5 * * 8 * 10Andersen Søren 33 2519 49 3 Christensen Joan barnepl. 33 24 78 43 Dyrberg Beatriz Buquich De 31 23 46 66 4 Cederberg Michael 33 25 47 40 8 Larsen Susanne 33 24 75 78 21A‘ K-2 Restaurant 33 25 68 04 2 Christensen John 33 25 05 32 Langaa-Sennek Jacob 33 25 41 87 3 Gercke Charlotte 33 24 66 75 Ladisa Fedele 31 21 9003 4Andersen Charlotte Ahlburg 33 79 77 07 Friis Linda 31 21 7075 8Andersen D H 33 24 15 92 Bergmann Restaurant Inspektør John 31 22 03 20 21B"Gjerding Helene 31 22 85 21 3 Olsen Martin Richard 31 23 93 09 4Andersen Caroline 33 25 93 05 Christiansen Finn 31 22 28 64 Tjener Service Danmark 33 25 34 22

Sørensen O K kont.pakmest. Hemmeligt nr. 2 Berke Lise 31 22 42 23 Kleemann D Hemmeligt nr. 3 Schibsbye Kerstin 33 24 58 10 Thomsen Lilian Wulff økonoma 33 24 88 14 4 Laila Morten Hillemann Og Petersen 33 25 95 85 Lauritsen Thomas 33 25 73 63

8 Holm Lene Hansen 312112 59 Sørensen Anne-Mone 31 22 09 35

ABELLS PLADS, KJELD Se Kjeld Abells Plads

29 (703-E6 300-G2 526.4) j = Istedgade 15-17) (A/B Rosenåen) •Haffar Dina 31 22 10 72

24 Lancome A/S 43 45 23 77 26 Sandvik A/S 43 96 60 81 Sandvik A/S 43 9623 10 28 Sandvik A/S 43 46 51 00 -Fax 43966081

ABELSVEJ 2880 Bagsværd Kort 127 B1

’ Petersen Anne Riber 33 25 70 46 Petersen Jonas Meyer 312112 64 2 Bøggild Johannes 31 31 05 80 Ortman Maria 31 31 36 62 3 Colstrup Susanne 33 25 01 06

SANDVIK

Kommune: Gladsaxe Sogn: Stengård Valgkr.: Gladsaxe Politikr.: Gladsaxe

Gottlieb Jacob 33 24 65 14 8 Benzon Mikael 33 24 51 10

31 (711-E2100-G674.9)

1 Antonsen Knud murer 44 98 45 06 3 Nielsen Eva Møller børneh.lærerinde 44 983903 5 Rasmussen Peter mask.arb. 44 98 76 61 7 Hansen Bent 44 44 00 15 9 Johnsen Poul mek. 44 98 87 96 11 Killendahl Mogens fabrikant 44 981611 13 Lundt Finni 44 98 83 16 15 Grimm Otto insp. 44 98 94 13 17 Saabye Bjarne 44 44 88 36 19 Mortensen Erling B vognmd. 44 98 69 20 21 Hansen Erik Stig indkøber 44 98 87 65 23 Larsen Pelektromstall. 44 9816 03 27 Sørensen Henri bogholder 44 98 31 99 31 Nielsen Lizzie lægesekr 44 98 41 90 35 Cronvall M 44 98 50 45 37 Mørck L 44 44 03 23 2 Misser Jette 44 44 45 56 4 Mortensen Doris 44 98 62 56 6 Jensen Lars Martini murer 44 98 49 88 8 Jensen K44 98 78 91 10 Vestergaard Jord-Og Betonarbejder Hans Jørgen jord- & betonarb. 44 98 17 67 12 Petersen A 44 98 73 55 14 Thomsen Per A 44 44 02 31 18 Bruun Leif vognmd. 44 98 80 47 20 Pettersson Lise-Lotte 44 44 50 03

(A/B Abel Cathrines Gade 31) k Mikkelsen Bjarne John 31 221317 ' Aagaard Bente 33 24 66 80 Jørgensen Anne 33 25 28 76 2Jensen Nikolaj 33 25 87 67 Schreblowski Julia 31 22 82 93 3Pihi Vibeke 33 79 20 26 4 Liisberg Anders 31 21 54 40 Thomsen Niels 33 79 44 41 8 Harbo Anna Sloth 33 25 09 84 Thorup Morten Boel 33 79 6145 k Morales Midia 33 24 26 99 ' Hirsbro Anders 31216618 Irn Jesper 33 24 35 41 2 Mortensen Anja 33 25 42 48 Pedersen Per Agerskov tjener 33 24 93 09 3 Lutovac Dejan 33 24 96 94 • Pedersen Ann Resen 33 24 16 18 4 Esbensen Christian 31 21 96 91 6 (70x-E5.850-G2.001.6) I ■»Viktoriagade 11) (A/B Abel Cathrinesgade 6 /Vktoriagade 11) 33 (706-E2 200-G1 562.9)

ABILDGÅRDEN 2620 Albertslund Kort 145 G7

Kommune: Albertslund Sogn: Herstedøster

Valgkr.: Glostrup Politikr.: Glostrup

1 Bay Karen 43 64 49 60

Mogensen Per 43 64 49 60 3 Jensen Elsebeth Diness 43 64 18 72 5 Szøcs Endre Hemmeligt nr. 7 Ekenberg Jesper 43 62 90 26 9 Poulsen Karen cand.jur. 43 62 29 29 13 Sloth Hanne 43 64 31 71 15 Faber Sanne 43 62 68 87 17 Flex Johny blik.si. 43 64 51 91

19 Nielsen-Allan Aagaard 43 64 96 60 21 Hansen Harry spec arb 43 62 04 85 23 ' Goldbach Grethe fru 43 62 17 44 25 Vestergaard Jørgen tlf.overmek. 43 64 73 12 27 Jensen Leif 43 62 21 42 Mortensen Kirsten 43 62 21 42 31 Rasmussen Jørgen insp. 43 6213 96 33 Petersen Brian 43 62 81 18 35 1 Hansen Peter A 43 62 60 88 39 Lund Inge operatør 43 62 66 14 2 Olsen Birgitte lærer 43 62 06 54 4 Høier Rene 43 62 97 13 8 Lilhauge John 43 64 14 54 Lilhauge Lilian 43 64 14 54 10 Jensen Frank Reiner tekn 43 62 01 63 * 12 Lund Tove 43 62 27 65 14 Jensen G 43 64 29 41 16 Håkansson Claus 43 64 71 21 18 Brandt Ole cand.polit. Hemmeligt nr. 22 Bo Ramshøj Hansen Dorthe Knudsen Og 43 64 62 67 24 Rosted Ole 43 62 00 58 26 Taeger Uwe værk, mag 4362 0373 28 Jørgensen Lotte 43 64 96 00 32 Jensen Kirsten 43 64 97 10 34 Wilhjelm Eksam.Afspændings Pædagog Peter 4364 2601 36 ’ Hemstra C J salgschef 43 64 30 38

Frederiksen M 31 311775 ■Kutuk Bat,al 31 31 21 55 ’ Carlsen Knud 33 24 09 37

Kristensen Erland 33 24 88 06 3 Bille-Hansen Ellen 33 24 00 40 4 Daneland Tanja Elken 33 25 66 31 Reich Robert hr. 31 21 6818 8Thomsen Preben Dyring 33 25 35 27 Tufvesson Inge 31 22 40 55

22 Sibbert Selma 44 98 29 41 24 Brandt Lars Hemmeligt nr. 28 * Børnehaven Stenhøj 44 98 65 15

8-10 (646-E1.500-G1.224) 12 (647-E1050-C507.6)

ABILDAGER 2605 Brøhdby Kort 156 A4-A5 (Abild. gi. dansk for æbletræ)

' Kongsgar, Nynne 31 21 04 18 Tekiela Jacob 33 25 14 29 2 Hertzum Thomas 31 21 92 40

4 Høyer Anne 33 25 i0 76 Olsen Mikael 33 25 75 26 14-16 (126-E6850-G1 540.8)

Kommune: Brøndby Sogn: Brøndbyvester

Valgkr: Hvidovre Politikr.: Glostrup

(A/B Abel Cathrinesgade 14-16) 14 • Andersen Kai flyarb. 31 21 01 16 2Jørgensen Lisbeth stud. 33 24 30 67

V/J.W.Møller Chr E Rothe Co. 43 43 45 41

9

Petersen Steen Niels Reinhold 31 3109 12 3Carina Mia Kim Schnell Hansen Grahm

' Kirk Katrine 31 218068 * Bruhn A L 33 24 47 12

z

Sørensen Og 31 31 67 77 Cutress Simon 31 21 30 64 4 Maj-Brit Løyche Tony Wiinblad Og 33251686 Schmidt Lise 33 24 35 39 16 • Jantong Chutima 31 22 27 93

Mogensen Camilla 31 2141 44 3Andersen Henrik 31 21 04 35 4Jørgensen Benny Robert 31 31 38 55 Nielsen Harald 31 22 14 57

Veje med ★ foran navnet ligger uden for Husregisterområdet, som er vist på side 12

Made with FlippingBook flipbook maker