Kraks vejviser 2002 gaderegister A-Å

ABILDGAARDSGADE

65

Husregister for København og Omegn

Grænsen for registrets område, se side 12

\

Jensen Liselotte Graa 33 79 06 48 2 Stephen Direk33 25 1320 3 Krmg Kurt Friberg 33 24 52 67 Petersen Steen Niels Reinhold 33 310912 4 Frederiksen Sonia 33 22 11 16 Laursen Jan 33 24 55 41 18 (» Istedgade 19, Lille Istedgade 1) Ahmad Akeel Al Saadoun S 23 35 68 1 Rasmussen Marie Mette Lybeck 33 26 33 22 2 Bek Micha 33 79 02 88 Rasmussen Kim 33 22 ,7 21 3Ahrensbach Karen 33 25 74 12 4 Rajan Kunz 33 23 2010

Bak Frans 35 26 00 56 Bak Marianne Moritzen 35 26 00 56 (505-E2 200-G389.4) (506-E2 300-G389.4) (Thomas Elo Christensen) Christensen Thomas E35 42 34 62 (507-E2 350-G389.8) (Dorrit Røtzler Møller) Møller Dorrit Røtzler 35 38 04 01 4 Sørensen Mette Præstmark 35 38 83 00 (508-E2 250-G389.8) (509-E2300-G389 4) (Jens Linned Jensen) ' Jensen Jens Linned 35 42 23 75 (510-E2 400 G388.&) (Tove Birthe Taul og Annelise Strandberg) ' Stiandberg Annelise 3b 42 ,2 01 Hansen Andreas 35 38 00 40 4 Holde Susanne 35 38 00 40 Taul Tove 35 42 1201 (511 El 650-G388.9) (Pia Schluntz) 4 Schluntz P35 42 0, 12 'Schluntz Freddy 35 42 01 ,3 (512 E2 300 G389.4) (Lars Wesse Josephsen) ' Josephsen Lars 35 38 55 60 (513-E2 300-G389 8) (Morten Mikael Zeuthen) Zeuthen Karen Marie 35 5514 82 Zeuthen Morten 35 55,4 82 (514-E2 350-G389.8) (PerJurgensen) 4 Benedicte Burke 35 38 30 ,0 ' Jurgensen Per35 28 52 75 (5,5-E2 350-G388.9) (Rolf Elm-Larsen og Hanne Marie Elm-Larsen) •Elm-Larsen Rolf 35 42 60 23 I516-E2 300-G389.4) (Marita Elise Lindholm) •Lindholm Manta 35 26 88 40 Lindholm Stig 35 26 88 40 Rådgivende Ingeniørfirma Stig Lindholm ApS 35 26 02 88 15,7-El 750-G389.4) (Karin Roth) 4 Roth Kann 35 38 44 81 2 Christensen Margrethe 35 2662 09 I518-E2 350-G389.4) (Rikke Bøllrngtoft) Rosager P35 38 82 46 'Trier Julie 35 26 ,4 06 (520-E2 350 G389.8) (Carl Vang Petersen og Marie-Louise Andreasen) Petersen Cari Vang 35 38 77 52 ' Andreasen Marie-Louise 35 38 77 52 Petersen Carl Louise Marie Vang Andreasen 35 38 77 57 Petersen Carl Vang 35 38 77 52 (521-E2 350-G389.4) (Peter Japsen og Gudrun Susann Albeck) Japsen Peter 35 43 40 31 Japsen Susann Albeck 35 43 40 31 (522 E2 200 G388.9) Bøllingtoft Lotte 35 2515 40 Bøllingtof, Rikke 35 25 10 78 Bøllingtoft Rikke 35 25 1020 (519-E1 650-G389.8) (Poul Rosager) 4 Rosager A M 35 38 82 46 (Michael Ftygenring Adsersen) ' Adsersen Michael 35 42 55 29 (523-E2 350-G388.9) 2 Petersen Eva 35 2614 51 Petersen Jørgen Barteis 35 26 ,4 51 (524-E2 360-G389.4) (Søren Freiesleben Sørensen) 4 Sørensen F F35 38 52 71 ' Sørensen Søren Freiesleben 35 26 88 52 (525-E2 050-G397.4) (Jørgen Abildgaard Jensen) 4 Kuehn Bettina Hem nr ' Abildgaard Jørgen 35 42 80 46 (531 E2000-G3974) (Dorte Mikkelsen Nørgaard) 4 Forchhammer Bodil Vibe 35 26 35 95

(—Istedgade 24) Andersen Abel Michael Peter 33 24 97 98 Hornecker Rasmus 33 22 72 7, Schibsbye Kerstin 33 24 58 40 Schibsbye Stine 33 24 99 42 ’ Sørensen KO Hem nr 2 Berke Use 33 22 42 23 Kleemann D Hem.nr. 4 Beier Thomas 33 23 23 34 Sørensen Anne Mone 33 22 09 35 3Andersen Ken 33 21 01 59 - 4 Mølgaard Alice 33 23 88 70 Nielsen Lærke Sødring 33 79 12 ,6 ’ Petersen Jonas Meyer 33 2, 12 64 Riber Petersen Anne 33 25 70 46 2 Bcine Johan 33 23 5/14 Bengtson Kristian 33 22 99 81 3 Bak Anders 33 79 00 48 Sandal Anne Sofie Susanne Colstrup 33251281 (A/B Abel Cathrines Gade 31) Aagaard Bente 33 24 66 80 Pedersen Tove 33 22 82 93 Pihi Vibeke 33 79 20 26 Thomsen Niels 33 79 44 41 Veen Nadme Memhave Ten 33 21 41 49 " Mik Tattoo 33 22 13 17 4 Mikkelsen B|arne John 33 7913 34 ’ Larsson Ingeborg Ylva 33 31 45 64 3 Toft Anders Petersen 33 22 57 07 3 Boel Morten Thoiup 33 79 6,45 ‘ Gottlieb Martin 33 79 23 29 3 Gottlieb David 33 79 79 5, 4Johansen Pia 33 22 99 74 Johansen Pia 33 22 99,0 1Amos Annabell Kate 33 22 40 21 Casana Michael 33 3160 33 Casana Michael 33 22 57 03 2 Mortensen Anja 33 25 42 48 Pedersen PerAgerskov 33 24 93 09 3 Gaarde Rikke Hem.nr. Gaarde-Askmose Rikke Josefine 33240604 4 Munk Teis 33 23 57 67 3Johnsson Christian Dahlgaard 33 25 33 74 Kock-Hansen Mikael Witthøft 33 79 21 71 6 (70x-E6800-G2.880.1) ( - Viktoriagade 11) (A/B Abel Cathrinesgade 6/ Viktoriagade 11) Frederiksen M 33 31 17 75 ’ Kristensen Erland 33 24 88 06 Reeh Niels 33 22 12 27 Reeh Tine Ravnsted Larsen 33 22 ,2 27 2 Thomsen Preben Dyring 33 25 35 27 3 Bille Hansen Ellen 33 24 00 40 Larsen Anni 33 86 ,8 40 4 Dahl Claus 33 86 16 18 3 Olsen Rune Thornelius 33 23 08 20 Tufvesson Inge 33 22 40 55 8-10(646 E585O-G1 294.7, 8 4Jønsson Axel 33 24 1932 1 Kristensen Christina 33 23 17 87 2 Møller Linda 33 25 75 86 3 Hansen John 33 24 52 70 Olsson Olof 33 25 55 26 4 Holtermann Øjvind Nicolay 33 23 84 8, 10 * Reiltø O Stephen 33 23 48 23 3 Vasegård Lene 33 24 92 84 4 Christendh Jesper 33 21 57 14 12 (647 E3 700-G700.8) 1Tekiela Jacob 33 25 14 29 2 Heitzum Thomas 33 21 92 40 4 Høyer Anne 33 25 10 76 14-16(126 E7 950-G2486.7) (A/B Abel Cathrinesgade 14-16) 14 k Eiendomskontoret A/S 33 23 29 ,0 4Andersen Kai 33 21 01 ,6 Ross Thomas 33 231168 ’ Schmidt Lise 33 24 35 39 Ulrik Lautsen 33 23 22 73 2 Jørgensen Lisbeth 33 24 30 67 3 Hansen Mia Kim Schnell 33 3167 77 Pedersen Brian 33 79 05 70 16 4 Bunk Jørgen 33 79 06 48 29 (703-E7 750-G3.321.8l (»Istedgade 15-, Tf (A/B Rosenåen) 31 (711-E2 750-G798) 33-33B (706-E3 100 GI 345,3) 33 k Kolind Belinda 33 25 90 75

Flemming Karberg A/S 43 96 72 66 Flemming Karberg A/S 43 96 71 82 Flemming Karberg A/S 43 96 0150 Flemming Karberg A/S 43 96 17 77 Flemming Karberg A/S 43 96 71 72 Nordisk Olie og Gummi Import 43 42 45 33

ABEL CATHRINES GADE 1654 København V Kort 148C5-D6 (Legatstifterinde d 1676)

9 11

Kommune: København Sogn. Maria Valgkr Vesterbro Politikr København PolHlSt. / Kvaner Udenbys Vester Lokalcenter: 6

8 Sinnet Glenn 43 96 41 03 16 Akzo Nobel Inks A/S 43 45 25 44 28 Sandvik A/S 43 46 5 , 00 Fax 43 96 60 81

13

15

SANDVIK

1-3A(377 E10.300-G2119.6)

17

|A/B Abel Cathrinesgade 1-3 A) 1 * Sonmks Dorthe Sø 33215956 2 Kristensen Carsten 33 23 47 58 Sørensen Vagn 33 22 23 43 4 Christiansen Thomas 33 31 25 75 3 Wmd Alexandra 33 22 02 ,0 3 • Lembcke Jens 33 22 85 44 1 Daugberg Nikolaj 33 23 88 90 3A 1 * 3Sjørrmg Abelone 33 24 77 01 3 Engelhardt Robin 33 2511 14 4 Fromberg Carsten 33 31 33 11 7-11 (72d-E,8 100-G3 094) (Jemidan ApS Stenoshus) 7 ' Ingvorsen Nikolaj 35 85,9 73 Reeh Line 33 23 14 77 Sørensen Charlotte Dencker 33 23 14 77 3 Madsen Kasper Rothmann 33 22 20 83 Munk Peter 33 24 57 57 3 Bøelerehauge Levent 33 23 13 72 4 Christiansen Finn 33 23 28 64 Lehner Anita Hem nr. Undercover Service 33 25 34 22 Undercover Service V/pernille Søhald 3325 34 26 Ung Dansk Kunst V/ Finn Christiansen 3323 22 05 9 Larsen Tom 33 25 14 18 4 Maxa Lubomir 33 23 71 35 ’ Andersson Maibritt 33 25 7980 4 Riot And Rota 33 25 23 93 5 Norback Ariel 33 31 1006 2 Christensen Erik Ravn 33 24 37 30 Olsen Annette Helle Hem nr 3 Strandgaard A 33 24 29 35 13 (630 E14 700-G3 368.4) (Fredet) 2 Mikkelsen Mette Due 33 25 52 27 3 Christensen Joan 33 24 78 43 Larsen Jakob Kibsgaard 33 31 14 79 4 Cederborg Michael 33 25 47 40 5 Larsen Susanne 33 24 75 78 21 A 1 Hansen Tom Løvgreen 33 23 86 95 2 Christensen John 33 25 05 32 Langaa Sennek Jacob 33 25 4187 3 Berthmg Merete 33 79 63 62 Møller Charlotte 33 22 1102 4 Friis Linda33 21 70 75' Skov Jesper Rovsing 33 79 45 12 3Andersen DH 33 24 ,592 Bergmann Groupier John 33 22 03 20 21B4Eriksen Lene Hyrup 33 79 01 19 ’ Khalem Gamal 33 31 95 37 2 Gammelby Anne Marie 33 21 41 44 Østergaard Lars 33 79 20 95 3Abel Julie 33 23 50 06 4Andersen Søren 33 25 1949 21-21B (728 E7 800-G1862) 21 1 Kirk Katrine 33 2180 68 Skaanmg Jesper 33 8611 48 4 Hansen Katja 0 33 25 37 03 Hellman Irene 33 21 1041 11 45 * 7Heide Philip 33 23 72 33

Sakana Rajan Kunz 33 23 20 10 Sakana Raian Niels 33 23 20 10 Ståhle Lena Hem.nr 3 Ballisager Britt 33 22 90 10 Christensen Sigurd 33 24 1257

19

ABILDGÅRDEN 2620 Albertslund Kort 145 G7

20 |-Lille Istedgade3) 22 ( - Lille Istedgade 5)

21

24-28(-Halmtorvet 12-18, Lille Istedgade 7-9) 24 Down Town Tattoo Center 33 22 77 81 'Bindslev Dorte 33 24 91 20 Jørgensen Jakob Jane Falling 33 24 69 ,7 2 Heckmann Robert Røssell 33 3, 67 76 Heckmann Tonny 33 3, 67 76 Kjær Marianne 33 25 09 60 3 Broe Morten Sæther 33 2317 27 Broe Yvonne 33 23 1727 4 Andreasen Kasper 33 22 02 96 Winge Birgitte 33 31 3197 26 Berthelsen Carsten 33 79 14 24

Kommune: Albertslund Sogn Herstedøster

23

Valgkr: Glostrup Politikr.:Glostrup

25

Bay Karen 43 64 49 60

1

Mogensen Per 43 64 49 60 Schaeffner Per 43 64 ,8 72

3

5 Szøcs Endre Hem nr 7 Plæhn Lone 43 64 49 13 9 Poulsen Karen 43 62 29 29 11 Lauridsen Irene 43 64 38 42 Lauridsen John 43 64 38 42 Ann Lybech43 66 1557

27

ABELLS PLADS. KJELD Se Kjeld Abells Plads

29

13 15

Faber Sanne 43 62 68 87 17 FlexJohny 43 645 , 91 19 Nielsen Allan Aagaard 43 64 96 60 21 Hansen Harry 43 62 04 85 23 ' Goldbach Grethe 43 62 1744 27 Jensen Leif 43 62 21 42 33 Petersen Brian 43 62 81 18 35 ' Larsen Johnny 43 62 82 72 39 Lund Inge 43 62 66 14 2 Olsen Birgitte 43 62 06 54 4 Høier Rene 43 62 97 13 6 Jensen Søren Diness Peter 43 64 92 40 8 Lilhauge John 43 64 14 54 31 Mortensen Kirsten 43 62 21 42 Rasmussen Jørgen 43 62 1396

ABELSVEJ 2880 Bagsværd Kort 127 B,

31

Kommune Gladsaxe Sogn Stengård Valgkr: Gladsaxe Politikr Gladsaxe

33

1 Antonsen Knud 44 98 45 06 3 Nielsen Eva Møller 44 98 39 03 5 Rasmussen Peter 44 98 766, 7 Hansen Bent 44 44 00 15 9 Johnsen Poul 44 98 87 96 11 Killendahl Mogens 44 98 1611 13 Lundt Fmm 44 98 83 16, 15 Grimm Otto 44 98 94 13 17 Saabye Bjarne 44 44 88 36 19 Mortensen Erling B 44 98 69 20 23 Larsen Per Arvid 44 98 1603 27 Sørensen Henri 44 983, 99 31 Nielsen Lizzie 44 98 41 90 35 Cronvall M 44 98 50 45 37 Mørck L 44 44 03 23 2 Misser Jette 44 44 45 56 4 Mortensen Doris 44 98 62 56 6 Jensen Lars Martim 44 98 49 88 e Jensen K44 98 78 91 10

35

Lilhauge Lilian 43 64 14 54 Jensen Frank Reiner 43 62 01 63

10

12 Lund Tove 43 62 27 65 14 Jensen G 43 64 29 41 16 Håkansson Claus 43 64 71 21 18 Brandt Ole Hem nr

37

Ole Brandt Hem nr Knudsen Dorthe 43 64 62 67

22

39

24 Rosted Ole 43 62 00 58 26 Taeger Uwe 43 62 03 73 28 Hansen A Peter 43 62 60 88 30 Jakobsen Rosa 43 64 74 01 34 Wilhjelm Peter 43 64 26 01 36 4Hemstra C J 43 64 30 38

Vestergaard Hans Jørgen 44 98 17 67

12 Petersen A 44 98 73 55 14 Thomsen PerA. og Birgit Bak 44 44 02 31 18 Bruun Leil 44 98 80 47 20 Pettersson Lise Lotte 44 44 50 03 22 Strømsted B 44 49 49 31 24 72, Lundevænget 44 49 54 72

ABILDGAARDSALLÉ, DOKTOR Se Doktor Abildgaards Allé

41

ABILDGAARDSGADE 2,00 København 0 Kort 148 El (Nicolai Abildgaard, maler 1.1743 d, 1809)

43

Brandt Lars Hem.nr. 4 Børnehaven Stenhøj 44 98 65 ,5

28

45

Kommune: København Sogn: Østervold Valgkr. Østbane Politikr.. København °oli,ist: 3 Kvarter Østervold Lijkalcenter: 2 (502 E2 550-G397.4) (Gerda Evely Baadsbøl) ' Baadsbol G 35 38 52 22

Grahn Lennard 33 31 38 55 s Abel Camilla 33 79 65 35 Fnis Heidi 33 24 28 95

ABILDAGER 2605 Brøndby Kort 156 A4-A5 (Abild gi dansk for æbletræ)

47

23-25 (729 E4 700-G1.850.8) 23 4 Mephisto Piercing 33 79 87 87

2 Bodil Biering 33 25 27 63 4 Søholm Simon 33 22 56 21

Kommune: Brøndby Sogn Brøndbyvester

49

3 Petersen Maja Haugsted 33 23 27 03 25 Klippen Kontaktcenter 33 24 26 76

Valgkr Hvidovre Politikr Glostrup

3

2 Setup Mikkel 33 22 17 12 3 Olesen Zandra 33 25 30 27 4 Petersson Per33 23 94 83 3 Melgaard Peter 33 25 84 34 Vase Karlis 33 23 40 86

9 Chr E Rothe Co 43 43 45 4, 11 Ansaldo Invest Denmark A/S 43 26 59 00 19 Ottensten A/S 43 42 11 94 Ottensten A/S 43 42 11 92 21 Karlsen's Bogbinderi ApS 43 43 25 51 27 Ekv Transport ApS 43 4215 33

5 (503-E2 200-G389.4)

4

(Bente Larsen og Bjørn Terje Asheim) ' Larsen Bente B|ørn Asheim 35 5514 32 7 (504-E2 300-G388.9) (FransThor Bak og Marianne Moritzen Bak)

2 KnstensegDorte 35 38 59 03 Nørgaard Knud Erik 35 38 59 03

27 (7O2-E4 700-G1229.2)

Made with FlippingBook HTML5