Kraks Vejviser 1995 gaderegister A-K
BLOMMEHAVEN
195
BLOKHUS ALLÉ 2660 Brøndby Strand Kort 166 F4
Hansen Dennis Valentin værkt.mag. 4362 8142 Rundstrøm Michael 43 62 63 48
Swiss Chemie A/S 42 81 80 66
32 Blokland. Børnehaven 42 64 43 28
Jørgensen Jørg. krim.ass. Hemmeligt nr.
25B Ovesen P Malberg ApS 42 81 1947 27A BT Danmark A/S 42 81 82 33 27B Dansk Olie Kemi 42 81 72 73
Kure Preb. plejer 42 64 54 70 Kycykavci Miryem 43 62 14 24
112 Jungersen Betty 42 64 30 00 114 Clausen Lilly 42 64 25 82 Fechner Rune 43 62 24 24 Lundberg Tina 43 62 24 24 116 Herkendell Elfride 42 64 47 31 Raulund Lisbeth 43 62 67 47 Roed Nina 43 62 62 45 118 Brønager Kenn 43 62 61 30 Jørgensen G L 42 64 76 41
Mohammed Hakmat Baker 43 62 82 55
Elf Olie Danmark A/S 42 81 37 01
Kommune: Brøndby kommune Sogn: Brøndby Strand
29 Aluflex ApS 458261 00
34 Brauner Lena kont.ass. 42 64 04 87 Kronborg Benny montør 43 62 05 96
Fresh Danmark A/S 42 81 00 98
Valgkr.: Hvidovre Politikr.: Glostrup
Lademann Per ass. 42 64 54 81
37 Idéfix Engros Birkerød ApS 42 81 47 73 39 Johnson & Johnson AB 42 81 47 22
36 Evrard Simone Hemmeligt nr.
Stubtoft Jørgen 43 62 37 99
41 Cilag Danmark 42 81 57 77 43 Christensen bro a/s 42 81 61 33
4 Kokholm Marie 43 73 51 99 8 Andersen Børge montør 43 73 22 27 10 Hansen Ruth 43 54 14 90
38 Andreasen Birgit 43 62 25 85
Hansen Marianne Rie 42 64 03 07
47 Hansen Poul Juel tømr.mest. 42 81 33 00
Pektas Ayse 43 62 01 72
Vestergaard-Hansen Mich. Hemmeligt nr.
49 Hansen Christina 42 8110 34
Larsens Helge Eftf. ApS 42 81 00 23 Rasmussen Th. & Søn A/S vognmd.
40 Jensen Birthe Rita 43 62 25 20 42 Elholm Susanne 43 62 63 85
BLOKHUSVEJ 2920 Charlottenlund Kort 118 B5-C5
Ingrisch Bolette Bang 43 62 47 07 Kermeitel Jørn Hemmeligt nr.
BLOKSBJERGET 2930 Klampenborg Kort 118 E4-E5
42810883
55 Samson Reguleringsteknik A/S 42 81 93 01 59 Niros Telecommunication A/S 42 81 65 65 61 Mineral Development International A/S 63 Grinderslev Erik ægforh. 42 81 26 3, 65B Neros Gorm civ.ing. 4281 13 31 67 Ravnex Plastic ApS 42 81 88 11 69 Blucher Willy Tekstilagenturer ApS 45825200
Rydlund Inger 42 64 14 18
Vidal Monica køk.medhj. 42 64 00 51 Yigin Deniz salgsass. 43 62 01 77 44 Amjadi-Aliabadi Hiva 43 62 56 07
Kommune: Gentofte kommune Sogn: Jægersborg Valgkr.: Gentofte Politikr.: Gentofte 1 Forsberg Jørg. gross. 31 64 52 01 4 Rasmussen Mads 31 63 40 15 Siggaard Toke 31 63 85 12 6 Holmstrøm Tomas 31 63 55 21 8 Forsberg Kathrine 31 63 61 70 Nordin Kathrine 31 63 61 70
Kommune: Gentofte kommune Sogn: Skovshoved
Fadda Tarek K42 64 00 06
Valgkr.: Hellerup Politikr.: Gentofte
Svendsen Else kont.ass. 43 62 39 98
46 Arriagade Carmen laborant 42 64 08 42
Hansen Sigr. Hemmeligt nr.
3 Fauerholdt Hansen Peter statsaut. rev. 31 64 44 94 5 Brincker Carl dir. 31636486 7 Henrichsen Frank civ.ing. 31 63 28 17 Nielsen Birgitte Winther lærer 31 63 28 17 9 Volqvartz Susanne & Niels 31 63 19 65 11 Seising Bente 31 63 32 23 Vinther Max 31633223 13 Friedrichsen Flemm. G civ.ing. 31 63 27 42 Leisner Eva cand.mag. 31 63 27 42 15 Begtoft Niels civ.ing. 31 644639 17 Overgaard Benny 31 64 49 30 2 Nordin Lene cand.mag. 31 63 62 01 Wolsgaard Peter 3 , 63 62 01 4 Hauch Otto kaptajn 3, 63 28 12 6 Spogård René J market.chef 31 63 20 23 8 Heegaard Povl dir. 31 63 30 40 12 Faurby Torben 31 63 33 46 14 Engell Oluf advok. 31 642430 16 Fischer Gerd 3 , 64 59 64 Nielsen Lisbeth 31 64 59 64 Rømer Mog. D dir. 31 64 01 89 Sunesen Sine fuldm. 31 64 40 30 18 Sloth B stud.mag. 31 63 22 75 20 Damgaard-Pedersen Finn læge 31 63 49 78 22 Auken Gunnar dr.med. 31 64 00 52 Carstensen Peter 31 63 59 04 24 Madsen Claus Høeg advok. 31 63 93 59 26 Svendsen John S & Barbro 31 63 83 64 Rendtorff Philip advok. 31 64 40 30 Rømer Kirst. teatersekr. 31 64 01 89 1 Strandholt Heidi Hemmeligt nr. 7 Christensen Jan 43 62 17 39 11 Holm Birgit 43 62 08 90 13 Nyboe Karsten 42 64 91 25 Weygaard Margit Møller 42 64 91 25 17 Saverimuttu Mahes ing. 42 64 79 86 Yståft Kirsten tandl. 42 64 79 86 19 Westrup Aja 42 64 13 27 Hansen Heidi Wagner Hemmeligt nr. 33 Andersen Henrik Sinnerup 42 64 29 59 35 Jørgensen Ervin regnsk.ass. 43 62 45 40 39 PouIsen Arne 43 62 82 68 41 Hansen E42 64 60 23 43 Larsen Jan lok.tivass. 43 62 47 63 4 Jensen A 42 64 99 41 6 Bjørn Torben 42 64 02 71 10 Jensen Jytte Overgaard svøm.lær. 43 62 20 38 23 Jørgensen Inge 42 64 82 35 25 Petersen Hanne 43 62 15 13 29 Nitze Tove 43 62 39 62 31 14 Nygaard Sigrid 42 64 57 30 20 Thomas Lone 43 62 94 53 22 Hørning Mette 43 62 23 28 Larsen Ib Landvad 43 62 23 28 24 Yord Trading ApS 42 64 81 42 26 Mielskov Rudi 42 64 42 39 28 Normann Vibeke 43 62 32 01 30 Rabech Lars 42 64 02 80 32 Qvist-Pedersen H fængs.boghold. 42 64 96 49 36 Hansen Helle 43 62 66 76 Hede Rene 43 62 66 76 38 Christiansen Susanne 42 64 77 82 44 Becker Jonna sygehjlp. 42 64 92 87 BLOMMEGÅRDEN 2620 Albertslund Korti45 G7 Kommune: Albertslund kommune Sogn: Herstedøster Valgkr.: Glostrup Politikr,: Glostrup
4281 7333
Hussein El-Zaher Ghassan 42 64 96 75
Ergee International 42 81 73 33
Jensen Erik 42 64 17 48
71 Als Jørgen 45 82 05 11
Dancass A/S 42 81 17 63
48 Bicen Taecarcecer 43 62 93 02
Hansen Heidi 42 64 62 48 Jensen Gregers 42 64 50 61
Reklamefotografi ApS 42 81 67 28
73 Triotek Værktøjs-& Metalvarefabrik A/S
50 Jørgensen Alfr. maler 42 64 28 38 Markussen Lene Pia43 62 91 12
42 81 55 05
BLOKHUSVEJ 2791 Dragør Kort 169 G7
75 Polaroid a.s. 4281 7500 81 Donovita A/S 4281 8288
Mølholt Else 43 62 70 33
Rasmussen Doris 42 64 30 18
Gosh International Cosmetics 42 81 82 88
Tjellesen EA/S 4281 8288
52 Lassen H 42 64 95 04
Ozturk Derdail 43 62 16 98
Kommune; Dragør kommune Sogn: Store Magleby
26 Rodo ApS 42 81 33 20
36 Kjærgaard Nils fabrikant 42 81 44 66
54 AndersenJohn V 43 62 64 65 Harmarsci Ahmet Hemmeligt nr.
Valgkr.: Amager Politikr.: Tårnby
38 Fovi Tech 45 82 08 29
Lokhandwala Nasir Hussain tekn. 42 64 08 75
FoviTech 45 82 0811
Pedersen Svend Erik 43 62 53 90
PolackJamesA/S4281 71 ,1
1 Stangerup Erik 32 94 42 94 Westerkam Trine 32 94 42 94 5 Borre Kirsten cand.pæd.psych. 32 5346 50 Borre Peter afd.ing. 32 53 46 50 7 Møllerud O pilot 32 53 20 65 2 Børnenes Kassetteklub 32 53 68 64 Mikkelsen Svend Åge & Lone 32 53 68 64 4 Larsen Arne Leo tryktekn. 32 53 52 98 6 Amter Inge 32 53 58 59 Møller Per isol.mest. 32 53 58 50 8 Lunøe Marianne 32 53 53 37 Sørensen Michael Hans 32 53 53 37
42 JVL Industri Elektronik l/S 45 82 44 40
56 Kristiansen Stig 43 62 1490
Lauridsen Henry skolebetj. 43 62 33 73
TrimatTc af 1994 45 82 44 40
Møller Hanne 43 62 78 41 Olsen Mette 43 62 69 02 Sørensen Anja Hemmeligt nr.
44 Danelec Electronics ApS 45 82 18 79
Scansupply A/S 45 82 50 90
46 Bistrup Autolakering 42 81 98 80
Olsen Preb. 42 81 98 80
58 Crespin Hanne Treldal & Duncan Neil Crespin
43 62 00 30
48 Birkerød Kommunes Genbrugsstation
Petersen Elsa Hemmeligt nr. Sørensen Henn. 43 62 39 13
42 81 59 95
62 Jacobsen Lind & Co. A/S ing.-& hdls.frm.
42 81 82 22
60 Griffens Dorte 43 62 64 43
Lind Jacobsen & Co. A/S 42 81 82 22 76 B & M Brilleoptik A/S Zeiss Brilleglas
Mathiesen Susan ass. 42 64 68 81
62 Andersen Otto Møller finmek. 42 64 05 39
Pedersen Elly 43 62 26 24
42 81 81 11
Brock & Michelsen Instrumenter A/S
64 .Jensen Svend 43 62 31 22
BLOKHUSVEJ 2670 Greve Kort 175 B6
Koca Arif Hemmeligt nr.
42 81 8311
Zeiss Carl 42 81 83 11
Nielsen Marie Louise Engberg 42 64 99 09 66 Madsen Ellegod gravemest. 42 64 00 89 Madsen Hanne Kjellerup 42 64 86 30 Rasmussen Kim 43 62 43 65 68 Holmboe Børge tankforp. 43 62 03 85
88 Mobro Instrumentering A/S 42 81 47 77
90 Macrodan A/S 42 81 30 55
Kommune: Greve kommune Sogn: Greve Valgkr.: Køge Politikr.: Roskilde 1 Drott Mik. sælger 42 90 21 10 3 Schytt Jack 42 90 92 36 5 JourdanMich.42 90 93 60
BLOKLAND
Jensen Anne pakker 43 62 01 92 Klitgaard Jørg. eksped. 43 62 25 34
2620 Albertslund Kort 155 H1-H2
70 Jensen Folm. tlf.mest. 42648183 Kristensen Kurt Guldhammer tryk.arb.
Kommune: Albertslund kommune
42 647342
Sogn; Opstandelsesk.
Pedersen Birte kont.funk. 43 62 11 73
7 Johansen Niels tømrer 42 90 38 08 9 Danielsen Torb. Steen bankfuldm. 42 90 41 10 2 Olsen Karlo jernh.42 90 04 96 6 Pedersen June kont.ass. 42 90 55 35
Valgkr.: Glostrup Politikr.: Glostrup
Poulsen Susanne 43 62 23 29
72 Christiansen Jytte fru 43 62 85 03 Juhl K fru 42 64 76 13 74 Markussen Margit 43 62 14 91
2 Bertelsen Marianne fritidspæd. 43 62 05 73 Hansen Karl Helge Møller 42 64 38 54
Olesen Fr. gartner 43 62 21 18
Schilling Hugo 43 62 1583
76 Davenport Charlotte 43 62 65 74
Hansen Karin stud. 43 62 35 92 Nielsen O arb.md. 42 64 04 90
4 Avci Fevzi 42 64 60 59
Jensen Lotte Qvist 43 62 32 46 Krog-Toft Davy 43 62 32 46
BLOKKEN 3460 Birkerød Kort 96 B4-C5
78 Andersen Hanne eksped. 42 64 22 39 Olsen Niels Peter murer 42 64 70 76 80 Jensen Rose Thorbye 43 62 04 83
6 Jensen Børge varmemest. 42 64 53 44 Kucukauc Åyhan 43 62 31 48 8 Christensen Kai Erl, maler 43 62 09 95
Kommune: Birkerød kommune Sogn: Bistrup Valgkr.: Fredensborg Politikr.: Helsingør
Larsen Tage & Yrsa 42 64 20 78 Rasmussen Preb. 42 64 78 65
Mesnickow H 42 64 50 82
82 Lund Else 42 64 35 81
10 Colding-Jørgensen Bente 43 62 10 40 Larsen Ninna tru 42 64 4l /2
Pedersen Lillian Hemmeligt nr.
Skolnik Heidi 42 64 23 36
84 Modig P42 64 54 65
9 danNet 4582 17 77
Petersen Margrethe & Svend Aage
12 Ali Akhtar Hemmeligt nr.
danNet a/s 45 82 1600 IBM Danmark Helpdesk 45 82 12 00 11 AmershamDenmarkApS45 82 02 22 Saba Sko ApS 45 82 71 13 13 Eurojob Service 45 82 11 17 GamdrupTegneTeknik458218 17 Miranda A/S 45 82 82 72 Okholm Bent Informatik 45 82 60 60 15 AVS / Uniras A/S 45 99 95 99 Consult & Leasing A/S 45 82 40 80 Dan Graphic ApS 45 82 92 00 PFA Byg Blokken 42 81 07 52 17 Bluecom Danmark A/S 45 82 95 95 tt coil as 45 82 58 88 19 Grib Willy H & Co A/S 45 82 23 00
Frede Hanne Grethe 43 62 51 14
42640287
Hansen David 43 62 37 28 Koch Joan Hemmeligt nr.
Rasmussen Franck værkfører 43 62 1430 86 Jensen Wagn H havnebetj. 42 64 18 76
12A Bliesman Birgit 42 64 64 40 14 Balint Janos el.tekn. 42 64 15 34 Kunz Marianne 42 64 05 64 14A Vest Tom 42 64 73 51 14B Jensen Gudr. 43 62 20 49 16 Breining Flemming 43 62 19 11 Jæger Christian 43 62 2 b 06 Vestergaard Lis sekr. 42 64 54 97 16A Jensen Gerda 43 62 55 89 18 Bertelsen Birgit 43 62 46 63 Mirza Qasir Hemmeligt nr. 18A Johansen Ejnar Knud 42 64 56 50 18B StæchmannJohn426447 98 Pedersen Margrethe fru 42 64 13 22 Kan Dervis 42 64 59 35 Olsen V 43 62 30 97
Shah Maria 43 62 72 23
88 Grundahl I Hemmeligt nr.
Sørensen Norma Hemmeligt nr. Toldom Hanne 43 62 89 88
Vejlin Carsten 43 62 23 18
90 Christiansen Wandee Hemmeligt nr.
Kristiansen Alice eksped. Hemmeligt nr.
Schmidt Børge Hemmeligt nr. 92 Andersen Else fru 43 62 55 19 Hansen Else Marie 42 64 87 29 Jacobsen Erna fru 42 64 47 13 94 Jensen Kr. Karl chauffør 42 64 53 43
GS Scandinavia l/S 45 82 12 60 Madsen Møbler ApS 45 82 80 80
Steffensen Rosa 43 62 1981
96 Andersen Peter 42 64 00 55 Jørgensen Johnna 43 62 57 51
21 Alsiano l/S 45 82 82 22
Celton Papir & Karton <5 82 21 20 Dagentas A/S 45 82 82 12 Dan-Form ApS 45 82 1221 Doro Danmark A/S 45 82 52 14 Hendriksen Ole International ApS 45 82 46 62 Izmir-lmport-Export A/S 45 82 42 00 Mercantas A/S 45 82 25 00
Lorenz Else fru 42 64 75 74
20 Ozairy David 43 62 49 02
98 Madsen Lene 43 62 98 76
22 Andersen Søren Stig reprotekn. 42 64 39 29
Møller Conni W fru 42 64 08 59
BLOMMEHAVEN 2500 Valby Kort 157 F4
Stoltz D 42 64 35 90
100 Mihaljevic Grethe Margot 42 64 32 94
Zahoor Elahi 4264 1695 Katborg A 42 64 31 72 Kaya Turkan 42 64 16 40
Rojas Hector 43 62 1597
24
102 Larsen Benny gérdmd. 421>4 19 bu
Larsen Kjeld 42 64 28 91
Kommune: København kommune Sogn: Margrethe Valgkr.:Valby Politikr.: København Politist.: 5
Larsen Kirsten Duelund 43 62 70 ,7
Plaston A/S 45 82 30 20 Pondus A/S 42 81 40 07 Provinord A/S 45 82 82 22 23 Memofax A/S 45 82 08 55 23B Miloch Indbinding & Laminering ApS 45 82 90 90 25 Iduna A/S 4281 80 66 Iduna International A/S 42 81 80 66 Miljøkemi ApS 42 81 8066
Larsen Michael S 42 64 22 49 Zeymer Karin Hemmeligt nr.
28
Aagaard M 42 64 38 02
Evrard Jan Jedig 42 64 46 74
104 Rasmussen Rico 43 62 76 32
Kaya Atilla 43 62 99 85
106 Christensen Aase kont.ass. 43 62 24 61
Larsen LP gartner 43 62 20 03
Hansen Irma 43 62 12 97 Meyling Troels 42 64 81 01
Kvarter: Vigerslev Socialcenter: 22
Nielsen Lis 42 64 73 24
30 Bruun Morten 42 64 95 ,3
108 Nielsen 142 64 35 65
Lindblom A Hemmeligt nr. Polat Mevlut Hemmeligt nr.
Wiehrauch Bent 42 64 52 92
1A-3B (2236 m.fl.) 1A Schiesewitz Inga kont.ass. 31 172906
110 Hansen Agnes fru 42 64 13 40
Veje mod * foran navnet ligger uden for Husregisterområdet, som er vist på side 14
Made with FlippingBook HTML5