FIRST TRUST SENIOR CUP FINAL
BALLYNAHINCH BEAT BALLYMENA
19 - 10
MILLAR McCALL WYLIEJUNIOR CUP FINAL
BANGOR BEAT INSTONIANS
7 - 5
POWERADE TOWNS CUP FINAL
BANGOR BEAT ENNISKILLEN
31 - 25
CRAWFORD CUP FINAL
BALLYNAHINCH 3 BEAT BANBRIDGE 3
51 - 0
CRAWFORD PLATE FINAL
OMAGH 2 BEAT BALLYNAHINCH 4
24 - 18
McCREA CUP FINAL
COOKE BEAT MALONE 2
29 - 22
GORDON WEST CUP FINAL
LURGAN BEAT LIMAVADY
23 - 31
FORSTER CUP FINAL
MALONE 4 BEAT ENNISKILLEN 2
22 - 10
FORSTER PLATE FINAL
CIYMS 3 BEAT DUNGANNON 4
25 - 5
McCAMBLEY CUP FINAL
BALLYMONEY 4 BEAT MALONE 5
22 - 17
BUTLER SHIELD FINAL
CARRICK 4 BEAT BELFAST HARLEQUINS 4
17 - 10
PAST PLAYERS CUP FINAL
BANGOR (WINNERS OF CONFERENCE 1)
HARDEN CUP FINAL
BALLYNAHINCH 3 (WINNERS OF JUNIOR 1)
RAVENHILL CUP FINAL
BALLYMONEY 4
EDGAR BOWMAN U18 CUP FINAL
ARMAGH BEAT LETTERKENNY
19 - 12
MILDRED HOLLAND PLATE U18 PLATE FINAL
NEWRY WON BY DEFAULT
U18 SHIELD FINAL
DONEGAL BEAT CITY OF DERRY
14 - 10
U18 BOWL FINAL
MALONE BEAT CARRICK
19 - 5
RB FLEMING UNDER 16 CUP FINAL
RAINEY OB BEAT DROMORE
11 - 10
U16 PLATE FINAL
VIRGINIA BEAT CARRICK
22 - 5
U16 BOWL FINAL
BALLYMENA BEAT CITY OF DERRY
17 - 15
U16 SHIELD FINAL
ENNISKILLEN BEAT CAVAN
32 - 10
U14 CUP FINAL
VIRGINIA BEAT CARRICK
17 - 10
U14 PLATE FINAL
CLOGHER VALLEY BEAT COLERAINE
63 - 5
U14 BOWL FINAL
LURGAN BEAT RAINEY OB
48 - 10
U14 SHIELD FINAL
BALLYMONEY BEAT INSTONIANS
24 - 31
DANSKE BANK SCHOOLS CUP FINAL
RBAI BEAT CAMPBELL C
13 - 3
DANSKE BANK SUBSIDIARY SHIELD FINAL
WALLACE HS BEAT DOWN HS
21 - 5
APPENDIX C:
CUP COMPETITIONS
2015/16
DANSKE BANK SCHOOLS TROPHY FINAL
BANBRIDGE A BEAT BELFAST HS
15 - 0
DANSKE BANK SCHOOLS BOWL FINAL
PORTORA RS BEAT GROSVENOR GS
20 - 7
2ND XV CUP FINAL
RBAI BEAT BALLYCLARE HS
20 - 5
2ND XV PLATE FINAL
MCB BEAT SUS
20 - 5
3RD XV CUP FINAL
RBAI BEAT MCB
25 - 9
3RD XV PLATE FINAL
BALLYCLARE SEC SCH DREWWITH BALLYCLARE HS
14 - 14
DANSKE BANK MEDALLION SHIELD FINAL
RBAI BEAT WALLACE HS
22 - 8
DANSKE BANK MEDALLION PLATE FINAL
SUS BEAT CAMPBELL C
12 - 10
DANSKE BANK MEDALLION TROPHY FINAL
FOYLE COLLEGE BEAT CAMBRIDGE HOUSE
16 - 12
DANSKE BANK MEDALLION BOWL FINAL
DALRIADA SCHOOL BEAT BANGOR GS
13 - 10
UNDER 18 HIGH SCHOOLS DEVELOPMENT CUP
WINNERS DROMORE HS
DANSKE BANK UNDER 16 HS TROPHY FINAL
DROMORE HS BEAT BALLYCLARE SEC SCH
31 - 0
DANSKE BANK UNDER 16 HS PLATE FINAL
HS BALLYNAHINCH BEAT KEADY HS
35 - 5
UNDER 14 HIGH SCHOOLS CUP FINAL
LURGAN JUNIOR HS BEAT HS BALLYNAHINCH
29 - 0
UNDER 12 HIGH SCHOOLS CUP FINAL
KILLICOMAINE JUNIOR HS BEAT DROMORE HS
6 - 0
DANSKE BANK GIRLS SCHOOLS CUP FINAL
ENNISKILLEN COLLEGIATE BEAT BALLYCLARE HS
9 - 6
SCHOOLS’ SEVENS
BALLYMENA A BEAT SUS
21 - 14
SCHOOLS’ JUNIORS 7’S
FOYLE COLLEGE BEAT WELLINGTON C
35 - 12
SCHOOLS’ MEDALLION 7’S
RS ARMAGH BEAT BALLYCLARE HS
14 - 5
POLLOCK CUP
DROMORE HS BEAT SPERRIN INT C
17 - 0
ROSIE STEWART CUP (LADIES)
COOKE BEAT QUEEN’S
76 - 15
ULSTER WOMEN’S SENIOR SHIELD
CITY OF DERRY BEAT ENNISKILLEN
24 - 10
ULSTER WOMEN’S SENIOR PLATE
CAVAN BEAT CARRICKFERGUS
33 - 0
REJENERATE CUP (LADIES)
BALLYNAHINCH BEAT BALLYSHANNON
48 - 5
DEVELOPMENT SHIELD (LADIES)
BALLYMONEY BEAT BELFAST HARLEQUINS
17 -10
UNDER 18 CUP (LADIES)
CLOGHER VALLEY/ARMAGH RFC WON BY DEFAULT
UNDER 18 BOWL (LADIES)
MONAGHAN BEAT ENNISKILLEN
46 - 7
48
48