78
sands Stift, 25. Peter Larsen, Gaardmand i (djested By,
Jernved Sogn, Ribe Stift, 26. Aug. Priiss, Tømmermester
og Patrouillebaadfører ved Frederiksorts Fæstning, 27. Peder
Christensen, Ejer af Nymølle i Lemb Sogn ved Ringkjø-
bing, 28. Ole Bronns, Bøssemager ved det norden!]eldske
Inf. Reg., 29. Fr. Samuel Ebbert, Drejlsvæver i Ribe, 30.
Joachim Hansen, Fører af en Kapcrbaad fra Kjøbh., 31.
Laurits Smith, Ejer af Rødding Gaard, Rødding Sogn, Ribe
Stift, 32. Mels Larsen, Møller paa Helholm ved Aggersø,
33. Iver Melsen, Sognefoged af Øster Snede Sogn under
Vejle Amt, 34. Mels Lynge, Underbefalingsmand ved Kyst
militsen i Stevns, 35. Skafte, Degn og Skolelærer i Kong
sted i Sjællands Stift, 36. Ole Melsen, Underbefalingsmand
ved Kystmilitsen i Stevns, 37. A. Jørgensen, Skolelærer i
Kullerup i Fyens Stift, 38. Fr. Vinding, Stabsvaldhornist
af jydske Skarpskytterkorps, 39. H. C. Melsen, Skolelærer
i Kjerteminde, 40. Peder Pedersen Heden, Underoff. at
3. jydske Inf. Reg., 41. Hans Larsen, Skipper af Trond-
hjem, 42. Peder Jensen Broust, Jæger af 3. jydske Inf.
Reg., 43. Erik Larsen, Regimentssmed i Bergen, 44. Chri
sten Christensen Binderup, Kommandersergent af 2. jydske
Inf. Reg., 45. Mels Larsen, Smed i Bergen, 46. Anders
Melsen Kragelund, Vaabenmester af 2. jydske Inf. Reg.,
47. Mikkel Halsteensen, Husmand af Kintzervig Præstegjeld
i Søndre Bergenhus Amt, 48. Jakob Thomsen Romsing,
Jæger af 2. jydske Inf. Reg., 49. Aad Knudsen, Bondemand
af Gaarden Gjelle i Vosse Præstegjeld ogFogderi, 50. Jens
Christensen Hougaard, Jæger af 2. jydske Inf. Reg., 51.
Thomassen, Kirkesanger og Skolelærer paa Toten, 52. Søren
Sørensen Grove, Jæger af 2. jydske Inf. Reg., 53. Strøm,
Kirkesanger og Skolelærer paa Eger i Kongsberg Provsti,
54. Hans Peter Jensen Brakker, Kommandersergent af jyd
ske Skarpskytterkorps, 55. Halvorsen, Kirkesanger og Skole
lærer i Vangs Præstegjeld paa Hedemarken, 56. Poul Sø
rensen Haxholdt, Kommandersergent af jydske Skarpskyt
terkorps, 57. Ole Jensen Vang, Bondemand af Totens
Præstegjeld og Fogderi, 58. Mels Jørgen Frøllund, Underoff.
af jydske Skarpskytterkorps, 59. Knud Trosdahl, Lensmand
i Vaage Præstegjeld, Gulbrandsdalens Fogderi, 60. Mathias
Jørgensen Værmark, Underoff. af jydske Skarpskytterkorps,
61. Jeppe Pedersen Smed, Fæstebonde af Hostrup By, Øsse
Sogn, Ribe Amt, 62. Christen Salomonsen Pugaard, Underoff.
af jydske Skarpskytterkorps, 63. Carstens, Marschhaupt-
mand i Wilstermarsch, Steinburg Amt, 64. Søren Petersen