79
Eskelund, Underoff. af jydske •Skarpskytterkorps, 65. Hans
Nielsen, Gaardmand i Kvislemark, Sorø Amt, 66. Mads
Nielsen Ørvad, Underoff. af jydske Skarpskytterkorps, 67.
Ole Qvam, Handelsmand og Kirkeværge paa Baklandet ved
Trondlijem, 68. Andreas Jørgensen Værmark, Underoff. af
jydske Skarpskytterkorps, 69. Ingebrith Brurok, Klokker i
Selbo, Trondhjems Stift, 70. Hans Hansen Gram, Underoff.
af jydske Skarpskytterkorps, 71. Poul Forseth, Lensmand
i Klæbo, Trondhjems Stift, 72. SørenHansen Gamst, Underoff.
af jydske Skarpskytterkorps, 73. Jochim Stuhr, Bondefoged
i Brodersdorff i Provstiet Hagen, 74. Peder Jensen Hjarup,
Skarpskytte af jydske Skarpskytterkorps, 75. Thomas Han
sen, Skolelærer i Tønder, 76. Christopher Olsen, Gaard-
mand af Bondebyen Lund, Stevns Herred, Præstø Amt,
77. Jens Bøysen, forhen Slapper paa Sylt, 78. Peder Jen
sen, Gaardmand af ovennævnte Bondeby Lund, 79.
Dohse, Hufner i Schønhorst, Bordesholms Amt, 80.
Lars Jeppesen, Gaardmand af Bondebyen Lund, 81.
Bærentsen, Organist i Schønberg i Provstiet Hagen, 82.
Anders Pedersen, Gaardmand af Bondebyen Lund, 83.
Nikolaj Petersen, Selvejergaardmand i Vejrum, Randers
Amt, 84. Martin Martinius, Matros, 85. Søren Wang, Bager
mester i Christiania, 86. Johan Jørgen Jøns, Underjæger af
slesvigske Jægerkorps, 87. Peder Nielsen, Gaardmand af
Starre By, Præstø Amt, 88. Fr. Sommerfeldt, Underkano-
nérsmath af 3. Division, 89. Joh. Christian, Underkanonérs-
math af 2. Division, 90. Hans Krøyer, Baaclsmand og Regn
skabsfører af 4. Division, 91. Poul Anthoni Møller, Styr
mand af Sjællands Distrikt, 92. Chr. Thomsen, Kvarter
mester af Chrisdansands Distrikt, 93. Peder Christensen,
Matros af Bragnæs Distrikt, 94. Kornelius Chartoug, Baads-
mandsmath af Sjællands Distrikt, 95. Jens Truelsen, Under-
kanonérsmath af 4. Division, 96. Johan Larsen, Under-
kanonérsmath af 3. Division, 97. Peter Jørgensen, 98. Niels
Pedersen Wildberg, Matroser af sjællandske Distrikt, 99.
Tønnes Torkildsen, Matros af Bergens Distrikt, 100. Sivert
Jørgensen, Matros af Stavanger Distrikt, 101. Elias Pedersen
Kolderup, Matros af Trondhjems Distrikt, 102. Søren Pe
dersen, Overtømmermand af 2. Klasse, 103. Jakob Nielsen,
Skibsmand af Sjællands Distrikt, 104. Christen Scliytte,
Overstyrmand af Sjællands Distrikt, 105. Chr. Pedersen
Bruun, Baadsmandsmatli af 1. Division, 106. Chr. Hansen,
Artill. Regnskabsfører af 2. Division, 107. Sivert Tønnesen,
Matros af Christiansands Distrikt, Stavanger By, 108. Klaus